Bitcoin kaip valiuta vs Bitcoin kaip technologija

Bitcoin kaip valiuta

Bitcoin kaip valiutaIki šiol „Bitcoin“ pasirodė esanti itin efektyvi verslo prasme šiais būdais: Yra grynųjų anonimiškumas, kuris vienas kito nepažįstantiems asmenims leidžia saugiai prekiauti nereikalaujant finansinių paslaugų teikėjo. „MasterCard“, „Visa“ ir kt. Antra, yra patikimumo elementas, nereikalaujant, kad už jus garantuotų finansų įstaiga, pavyzdžiui, bankas. Trečia, „Bitcoin“ taip pat parodė, kad auga gebėjimas efektyviai ir patogiai tvarkyti vis didesnę operacijų sumą. Sistema taip pat auga tolygiai ir gali prisitaikyti prie šio augimo. Galiausiai tai, be abejo, idealiai tinka žmonėms, norintiems ilgus valdžios pirštus laikyti ne savo kišenėse, nes šiame etape labai sunku reguliuoti ir apmokestinti lėšas, sugeneruotas naudojant „Bitcoin“, o kiti finansiniai subjektai turi juridinę tapatybę ir fizinis lokusas. Tai reiškia, kad dėdė Samas turi pirštą pyraguose iki vyriausybės banko sąskaitos.

Tačiau „Bitcoin“ turi vieną pagrindinį trūkumą: tai nėra patikima vertės saugykla. Akivaizdu, kad kadangi vyriausybė negali apmokestinti ar reguliuoti šios skaitmeninės valiutos, nė viena vyriausybė nepriima jos kaip teisėtos mokėjimo priemonės. Be to, kadangi tai dar nėra teisiškai apibrėžta nei kaip materialus, nei kaip nematerialus turtas, savininkai neturi teisinės apsaugos tuo atveju, jei jie bus „apvogti“ ar paimti pasivažinėti šioje srityje. Tačiau jis turi trūkumo veiksnį – panašų į meną. Šiuo metu pasaulyje yra tik 13 milijonų bitkoinų ir ši suma nebus didesnė nei 21 milijonas neapmokėtų. Taigi, kol žmonės nori pirkti „Bitcoin“ meną, jis turi tam tikrą vertės saugyklą.

Milijono dolerių klausimas šiame etape yra tai, ar šios savitos meno formos rinka gali būti stabili ir ilgalaikė vertės saugykla. Žinoma, kad Bitcoin rinka gali būti nepastovi ir svyruoti nuo 5 iki 1200 USD tik per trejus metus. bitkoinų kainų diagramaTaip pat yra jo likvidumo aspektas. Šiuo metu „Bitcoin“ prekiauja tik maždaug ketvirtadaliu savo dienos kiekio; taigi tik 2 milijonai dolerių iš jos 3,2 milijono dolerių. Net nėra likvidumo iliuzijos, nes nėra priemonių reguliuoti iš anksto sudarytus sandorius tarp didelių turėtojų. Nuosavybė taip pat yra labai koncentruota, nes daugiau nei 50% bitkoinų turi tik 20 asmenų. Nors nėra įrodymų, kad šie asmenys būtų vieni su kitais, tai gali reikšti vadinamąją „pump and dump“ operaciją. Atitinkamai, kai kurie ekspertai laikosi nuomonės, kad Bitcoin yra burbulas, kuris bet kada gali sprogti mūsų veiduose.

„Bitcoin“ technologija

bitkoinų technologijaKitoje šios monetos pusėje, ar turėtume sakyti, kad burbulas, yra ekspertai, kurie tai sako nuo tada „Bitcoin“ yra pagrįstas „blockchain“, kuri yra pagrindinė mūsų laikų naujovė, šis burbulas gali turėti tikimybę išlikti ant vandens. Trumpam ieškokime finansinių paslaugų teikėjų, kurie pasikliauja skaitmeniniu apskaitos tvarkymu, kurie yra centralizuoti ir privatūs. Tai daro jūsų įprastą sąskaitos savininką lengvu įsilaužėlių taikiniu. Kita vertus, „Blockchain“ yra viešoji knyga, o tai reiškia, kad ji saugo savo sąskaitos turėtojų tapatybę naudodama kriptografiją. Ją taip pat gali patikrinti visi asmenys, turintys kompiuterį. Jį taip pat saugo daugybė nepriklausomų buhalterių ar „kalnakasių“, kurie tarpusavyje varžosi dėl efektyvumo. Šio super buhalterijos rezultatas yra kiekvieno asmens, kuris kada nors turėjo bitkoiną nuo šios skaitmeninės valiutos sukūrimo, įrašas. Be to, kadangi „blockchain“ „gyvena“ debesyje, ji yra apsaugota nuo vyriausybės bandymų ją kontroliuoti.

Tarptautinių pervedimų atveju „blockchain“ operacijos yra daug mažesnės nei kreditinių kortelių kompanijų ir bankų. „Blockchain“ taip pat turi galimybę įrašyti ir perduoti nuosavybės teises į bet kokį materialųjį ir nematerialųjį turtą. Todėl ji gali sukurti aplinką saugiems skolinimo sandoriams tarp asmenų, kurie niekada nebuvo susitikę.

„Bitcoin“ įkvėpė verslumo verslą visame pasaulyje, ypač tradicinėse bankų ir finansų rinkose. „Blockchain“ gali būti ne tik efektyvus mokėjimo būdas, bet, kaip jau aptarta aukščiau; jis sujungia skaičiavimą, tinklo dizainą, kriptografiją ir dirbtinį intelektą. Nors „Bitcoin“ ateitis nėra akmenyje kaip valiuta, šių elementų derinys gali tapti viena iš labiausiai trikdančių technologijų, kokių tik esame matę.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map